KONST / Litografier / Mapp med litografier 14688154
*
nr 1468 8154
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 19:31:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 12:58:08
1
500 kr
19/5 20:56:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
*
Gunnar Pettersson
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
nr 1468 8154
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 12:58:08 | 1 | 500 kr |
19/5 20:56:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54